Gdybym wiedziała to wcześniej …

 

Gdybym wiedziała to wcześniej …

Im jesteśmy starsi tym częściej zajmujemy się analizowaniem naszego dotychczasowego życia. Z każdym mijającym rokiem zdobywamy tak cenne dla nas doświadczenia życiowe.

Dzisiaj z serii „Gdybym wiedziała to wcześniej” 2 ważne pod tym względem dla mnie punkty.

Chciałabym wiedzieć wcześniej jak olbrzymią magię skrywa w sobie uśmiech.

I choć jestem osobą pogodną, wcześniej nie byłam tak mocno świadoma jak wielką siłę ma coś czym dysponuje przecież każdy z nas – nasz uśmiech. I choć zawsze wiedziałam, że dobrze czuję się wśród osób, które się uśmiechają, nie wiedziałam, że ja sama poprzez swój uśmiech mogę aż tak dużo zdziałać. Witając się rano z inną sobą z uśmiechem – wpływam nie tylko na lepszy poranek tej drugiej osoby, ale również i swój. Uśmiechając się do dzieci wpływam na ich rozwój, pozytywne postrzeganie świata i zarażam ich dobrym nastrojem. Automatycznie jakby dostaję to samo – ich uśmiechnięte twarze pełne optymizmu. Nie ma chyba żadnego wirusa na ziemi bardziej zaraźliwego niż nasz uśmiech. Tylko z tego zamiast się leczyć lepiej zarażać jak najwięcej osób 🙂

 

Mieć świadomość, że na poczucie szczęścia wpływa tak wiele czynników.

Kiedyś to wszystko wydawało mi się jakieś łatwiejsze, prostsze. Albo się było szczęśliwą albo nie. Nie analizowałam i nie rozkładałam na czynniki pierwsze mojego szczęścia czy jego braku.

A tymczasem na nasze szczęście składa się tak wiele. Poczynając od tego czym karmimy nasze ciało, czy uprawiamy sport dbając o zdrowie i sylwetkę, po otaczających nas ludzi. Nasze szczęście przejawia się również w obszarach rozwoju zawodowego ale też osobistego. Tego, czy czujemy się spełnieni i szczęśliwi jako małżonka, matka. To jest tak, że w życiu pełnimy wiele ról i w każdej z nich możemy odczuwać szczęście albo zauważać pewne braki i doskwierające nam elementy. Na nasze szczęście składają się również nasze wartości, które znowu mogą się wraz z nami zmieniać. Nabieramy pewności siebie, dystansu. Zaczynamy mocniej akceptować błędy i traktować je jako lekcje. Są w moim życiu takie chwile, które jeszcze dobrych kilka lat wstecz nie odebrałabym jako coś dającego radość i satysfakcję. Cieszę się, że obecnie moja świadomość tego, jak dużo elementów wpływa na radość z życia jest tak duża, ponieważ pozwala mi dbać o każdy element mojego życia i działać w nim, by szczęście było możliwie szerokie i długotrwałe.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *