Czy osiągniesz zamierzony cel czytając książki motywacyjne?

Czy osiągniesz zamierzony cel czytając książki motywacyjne?

Przeczytałaś już setki książek motywacyjnych i wzięłaś udział w wielu szkoleniach na temat produktywności, organizacji czasu czy pracy nad własnym życiem?

Być może właśnie teraz czytasz kolejną z książek rozwojowych, bo wiesz, że osiąganie celów Ci nie wychodzi. Chcesz to zmienić, a nie wiesz jak się za to zabrać?

Przychodzi Ci do głowy prosta myśl: „Kupię kolejną książkę. Ona na pewno zmotywuje mnie do działania!”

Jak myślisz, tak robisz i czytasz ją z nadzieją na zmiany.

Czujesz, że narasta w Tobie chęć do działania? Przecież to takie proste. Myślisz sobie: „Teraz już na pewno będę odnosić tylko sukcesy”. W efekcie książka ląduje na półce, a Ty z poczuciem wielkiej siły zaczynasz nowy dzień. Jesteś mądrzejsza o kolejną zdobytą wiedzę. Mądrą wiedzę!

Mija tydzień. Codzienne obowiązki sprawiają, iż zapominasz już kto jest autorem, ale pamiętasz jeszcze dobrze tytuł ostatnio przeczytanej książki motywacyjnej. Gdy mijają kolejne tygodnie, nie jesteś w stanie przypomnieć sobie ani autora, ani tytułu, ani też samej treści.

Osiąganie celu nie jest łatwiejsze i nadal często kończy się fiaskiem.

Tylko dlaczego? Przecież przeczytałaś kolejną książkę! O co chodzi? Dlaczego to nie działa?

Szukasz kolejnej książki lub szkolenia. Znajdujesz jednodniowe szkolenie motywacyjne, więc zapisujesz się na nie z nową nadzieją.

Myślisz sobie: „Ale super! Co prawda znałam już kilka pokazanych przez prowadzącego technik, ale poznałam też nowe metody działania”. Kolejny raz jesteś naładowana pozytywną energią.

Podobna sytuacja powtarza się kilka razy, a Ty nadal działasz według tego samego klucza. Twój problem -> książka wymiennie ze szkoleniem -> brak widocznego efektu osiągania celów.

Co z tego wynika ?

Czytanie kolejnej książki czy udział w szkoleniu wtedy ma sens, gdy wykorzystasz nową wiedzę, zastosujesz jedną nową technikę.

Tylko i wyłącznie wiedza wdrażana w życie ma sens.

 

To jest właśnie ta miara, którą powinnaś mierzyć efektywność inwestowania w szkolenia czy w zakup nowych książek. Ale przecież inwestycją jest nie tylko cena książki, inwestycją jest również przeznaczony na jej czytanie czas.

Jeśli wiec czytasz kolejną pozycję i nie wprowadzisz z niej do swojego życia żadnego elementu, tracisz swój czas, który mogłabyś spędzić z najbliższymi.

 

Jesteś osobą, która chce się rozwijać? Super.

Lubisz czytać książki motywacyjne o zmianie życia na lesze? Jeszcze lepiej!

Nie kończ na tym!

 

Przeanalizuj treść książki czy szkolenia, wypisz sobie dwie rzeczy, które w pierwszej kolejności wprowadzisz do swojego życia. I wprowadź je!

Jeśli nie, szukaj kolejnych rozwiązań, by skutecznie osiągnąć swój cel. Z pewnością znajdziesz takie techniki, które sprawdzą się w Twoim życiu.

Poszukuj swoich metod !

 

A teraz wyobraź sobie jak mocno zmieni się Twoje życie, gdy:

– przeczytasz 5 książek w roku

– weźmiesz udział w 2 szkoleniach

I zastosujesz po 2 techniki motywacyjne w swojej codzienności. Daje to 14 pomysłów, które mogą zmienić Twoje życie na lesze.

A co byłoby gdybyś:

– przeczytała 20 książek w roku

– wzięła udział w 4 szkoleniach

I zastosowała również po 2 usprawnienia? Masz aż 48 działań, które wdrożyłaś w życie i widzisz ich wymierny wpływ. Dzięki nim możesz np. częściej się uśmiechać, lepiej się motywować, polepszyć planowanie, zacząć korzystać z wartościowych aplikacji, które usprawniają Ci pracę…

A teraz pomyśl: Co się w Twoim życiu zmieni, jeśli tylko przeczytasz książki, a nie zastosujesz się do nich?

Nic się nie zmieni, będziesz świetnym teoretykiem. Chyba jednak nie o to Ci chodzi…

Na dzisiaj zostawiam Cię z tym pytaniem do własnej analizy i refleksji.

 

I proszę napisz mi jak to jest u Ciebie? Jakie techniki wdrożyłaś w ostatnim czasie?

Podziel się doświadczeniem z innymi czytelniczkami bloga, by każdej z nas było w życiu lepiej.

 

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *