3 skuteczne sposoby by zwiększyć efektywność w ciągu swojego dnia

3 skuteczne sposoby by zwiększyć efektywność w ciągu swojego dnia

Co więc należy zrobić, aby jeszcze po kilku godzinach od pobudki mieć energię do działania ? Oczywiście przy założeniu, że wstałaś wypoczęta!

 

Porządny odpoczynek!

Nie bez powodu ten punkt wpisałam jako pierwszy. Sama wielokrotnie odczuwałam (i nadal się to zdarza) jak negatywne w skutkach jest przemęczenie. Na Twój odpoczynek i pełną regenerację organizmu składać się powinien dobrej jakości sen, ruch (najlepiej na świeżym powietrzu), odpowiednie odżywiania i picie wartościowych dla organizmu płynów. Zbyt często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważne dla naszego organizmu jest to co mu dostarczamy wraz z naszym żywieniem.

Nie bagatelizuj więc sposobu odżywiania jeśli tylko zależy Ci na Twojej energii, którą możesz przecież spożytkować na interesujące Cię obszary.

 

Plan dnia

Stwórz go. Zrób to najlepiej dzień wcześniej.

Ustal poszczególne obszary działania i konkretne kroki. Każdy nieco większy temat da się rozpisać na poszczególne kroki. Koniecznie je wykonaj. Dzięki tematu nie tylko wielkość zagadnienia nie będzie Cię przerażać to jeszcze zobaczysz, że te małe kroki kierujące do głównego celu – to dla Ciebie bułka z masłem 😉

A jak już wykonasz je wszystkie popatrz na zrealizowany przez siebie projekt z dumą.

Planuj ostrożnie i realnie. Pamiętaj, że oprócz planów niemal zawsze pewne jest, że wskoczą również inne zupełnie niezaplanowane wcześniej tematy, którymi też trzeba się zająć. Dlatego zalecam planowanie nie więcej niż 60% czasu zostawiając bufor czasowy na wszystkie te niezapowiedziane tematy.

 

Ustal priorytety

A co jeśli w danym dniu niezapowiedziane zadania zajmą Ci aż 70% Twojego czasu ? W końcu może się tak zdarzyć. Czy na pewno masz się skazywać na niezadowolenie ponieważ nie zrealizowałaś ustalonych swoich planów ? Oczywiście, że NIE!

Warto więc podczas tworzenia planów ustalać priorytety swoich zadań. Najważniejsze to te, które z jakiegoś względu trzeba koniecznie wykonać (terminowe płacenie rachunku itp.) oraz te, które są dla Ciebie ważne, czyli wszystkie te, które przybliżają Cię do realizacji swoich celów.

 

I co ważne. Nie oddawaj się jeśli w jednym czy drugim dniu realizacja Twoich planów nie pójdzie po Twojej myśli. Nie szkodzi. Potraktuj to jako doświadczenie i coś nad czym warto lepiej popracować by osiągnąć mistrzowski poziom 🙂 To jest do zrobienia. Choć nawet mistrz popełnia czasem błędy, inaczej nie doszedłby do takiego poziomu!

 


Polecane:

4 kroki do skutecznego planowania

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *